Individuální léčebná fyzioterapie

Individuální léčebná fyzioterapie je určena pro klienty s poruchami v oblasti pohybového ústrojí. Zahrnuje diagnostiku, komplexní poradenství a léčbu konkrétního problému prostřednictvím měkkých a mobilizačních technik, aktivního cvičení dle vhodného konceptu, nácvik autoterapie, zaučení do ergonomie práce, doporučení dalších vhodných procedur. Možnost také sportovního poradenství.

Klienty k fyzioterapeutům rozdělujeme individuálně dle problematiky, ve které se konkrétní fyzioterapeut více specializuje – např. děti, těhotné ženy, sportovci apod. 

Průběh individuální léčebné fyzioterapie:

  • pokud máte zdravotní dokumentaci týkající se Vašich obtíží (zprávu z vyšetření od ortopeda, neurologa, gynekologa, rehabilitačního či jiného lékaře, zprávu ze zobrazovacích vyšetření – RTG, CT, MR, UZ nebo propouštěcí zprávu ze zdravotnického zařízení či lázní) vezměte ji k nahlédnutí. Může nám to usnadnit orientaci v rámci diagnostiky.
  • po krátkém rozhovoru a odebrání anamnézy, přecházíme na vyšetření pohybového aparátu. To probíhá vždy ve spodním prádle. Vyšetříme si stav pohybového aparátu se zaměřením na problematickou oblast. K vyšetření používáme především svůj zrak a hmat a dále konkrétní pohybové testy. Z přístrojů nejčastěji využíváme podoskop.
  • již na první návštěvě se Vám snažíme pomoci. Většinou k nám přicházíte z důvodu různých bolestí. První návštěva tedy není jen o vyšetření.
  • v rámci individuálních návštěv Vás provádíme řešením problémů, které v rámci diagnostiky určíme a vysvětlíme Vám původ vzniklých potíží. Nastavujeme optimální poměr mezi uvolňováním a stabilizací. Naučíme Vás autoterapii.
  • při individuální návštěvě dle potřeby používáme: ultrazvuk, elektroléčbu, laser, termoterapii, rebox, podoskop, tejpovací pásky.