Cvičení rodičů s dětmi

Cvičení je určeno pro děti ve věku od 2 měsíců do 3 let.

Je vhodné dítě přihlašovat už před 6. měsícem věku, aby si zvyklo na rytmus lekce a kolektiv ve skupince. V pozdějším věku jsou už většinou skupinky plně obsazeny a nové místečko se najde jen stěží.

Přihlašujte se prosím na mail: reharmon@email.cz, kde připište jméno a datum narození dítěte a Váš kontaktní email a telefon. Vaše skupinka pak bude otevřena při naplnění nejméně 5 účastníků a stanovíme konkrétní čas cvičení.

Cvičení je zaměřeno na podporu správného psychomotorického vývoje. Je vždy plně přizpůsobeno věku dítěte a dovednostem, které jsou pro tento věk očekávány. Setkáváme se v malé tělocvičně, na koberci s využitím nejrůznějších pomůcek (míče, podložky, hračky, obrázky, skládačky, kostky, hudební nástroje, barvy,…). Cvičíme vždy ve stejný čas ve skupince vrstevníků (5-8 dětí v přibližně stejném věku). Na cvičení jsou děti co nejvíce odhalené, abychom pozorovali práci svalů.

Lekce je týden od týdne zaměřena více na rozvoj v konkrétní oblasti… řeč, poznávání, úchopy, rozvoj smyslů, sebeobsluhu…ale především na pohyb těla a jeho koordinaci.